Internetová poradnaKategorie dotazu: pojištěnínemocenské pojištění, námitka
admin Personál zeptal se před 2 roky

TAŤÁNA KUBAJKOVÁ
(Hlavní město Praha)

Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocenského pojištění? Podala jsem námitku, proti pozastavení výplaty nemocenských dávek před necelým měsícem. Kdy mi PSSZ je povinna odpovědět a vyjádřit se k mé námitce? Děkuji předem

admin Personál odpovězeno před 2 roky

Dobrý den, paní Kubajková,
dle zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, § 154, ods. 2, odvolací orgán může o odvolání sám rozhodnout, a to ve lhůtě do 7 dnů, jestliže odvolání v plném rozsahu vyhoví. Neučiní-li tak, předloží je neprodleně spolu se spisovým materiálem odvolacímu orgánu, který rozhodne ve lhůtě do 15 dnů od doručení odvolání.

Z výše uvedeného lze usoudit, že lhůta pro vydání rozhodnutí činí nejméně 22 dní.

Kateřina Jirsová