Široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, ale i produkty pro aktivní život seniorů představí od 29. 10. do 1. 11. 2019 na brněnském výstavišti veletrh REHAPROTEX.  Prezentovat své výrobky a služby budou také poskytovatelé sociálních služeb, neziskový sektor nebo charitativní organizace s širokou nabídkou originálních výrobků svých klientů. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý program přednášek, workshopů, poradenství i vystoupení známých osobností.

Veletrh je určený pro všechny s určitým omezením pohybu, sluchu či zraku, osobám, kteří se zajímají o lázeňství a rehabilitace, ale také lidem, kteří jsou aktivními členy projektu Senior Pas nebo se jimi chtějí stát. Zapojit se do projektu mohou všichni od 55 let. Veletrh zaujme i ty, kteří mají rádi produkty chráněných dílen a nadací a rádi by koupili pěkný dárek pro své blízké na Vánoce.

Na své si zde přijde jak odborná, tak i laická veřejnost. Čeká na vás řada workshopů a přednášek. Novým tématem bude parasport a aktivní trávení volného času pro osoby se zdravotním postižením, kdy si vybrané sporty budete moci vyzkoušet. Poslechnout si budete moci třeba přednášku na téma speciální úpravy vozidel nebo správného obouvání dětí i dospělých. Pro zájemce bude zdarma k dispozici měření tlaku, zraku, intolerance potravin a tuku v těle nebo vyšetření a tejpování fyzioterapeutem.

Na přípravě veletrhu a doprovodného programu se podílí mnoho významných partnerů z neziskového sektoru. Své odborné konference bude pořádat Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, která také mimo jiné jedná s Českými drahami o vypravení speciálního vlaku až na brněnské výstaviště.